New items
Niepamięć
Zaginiona siostra
Astrohaj : jak dotknąć kosmicznego pyłu?
Beata
Białe płatki, złoty środek : historie rodzinne
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
O pchle, co manier nie miała - spektakl dla dzieci
Co?Wydarzenie teatralne
Gdzie?Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Szkolna 16, 62-002 Suchy Las
Kiedy?22.08.2021 11:00

Serdecznie zapraszamy dużych i małych do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie na spektakl inspirowany tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Swą doskonałą grą aktorską uraczy Was teatr TAK. Przedstawienie to jest doskonałą zabawą dla dzieciaków. Przede wszystkim jest edukacyjne, pełne dobrego humoru i rymowane. Znajdziecie w nim także elementy języka angielskiego oraz świetną, interaktywną akcję. Teatr TAK zagości u nas 22 sierpnia 2021 o godzinie 11.00. Wszystkich zainteresowanych udziałem w przedstawieniu zapraszamy po darmowe wejściówki. Można je odbierać z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, bądź też z filii bibliotecznych w Chludowie i Złotnikach.

Życzymy udanej zabawy.

CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SUCHYM LESIE.jpg

"Sprawa zaginionej księgi" - gra detektywistyczna online

To miała być zwykła lekcja biblioteczna… Nikt nie przypuszczał, że zamieni się w walkę z międzynarodową szajką złodziei książek.

Członkowie Klanu Chaosu kradną Księgę – najcenniejszy, trzymany w ukryciu skarb z biblioteki w Suchym Lesie. Przy okazji zostawiają kilka śladów… oraz zmieniają całą bibliotekę w najeżony pułapkami labirynt! Rozwiązujcie podstępne zagadki, zbierajcie dowody i rozwiążcie Sprawę zaginionej Księgi, by przywrócić porządek w bibliotece (i na świecie, oczywiście!)

Grę udostępniamy w ramach XVIII ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Oprócz wciągających lektur w naszej bibliotece znajdziecie również dreszczyk przygody!

Aby zagrać w grę, wystarczy pobrać na telefon lub tablet bezpłatną aplikację Action Track i zeskanować kod QR. Powodzenia!

Sprawa zaginionej księgi SZYLD.jpg